„Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” Dale Carnegie

jak-zdobyc-przyjaciol-i-zjednac-sobie-ludzi-dale-carnegieNie, nie, nie, nie. Nie mam ochoty na kolejną książkę, w której podadzą mi cudowną/odjazdową/niesamowitą/sekretną (niepotrzebne skreślić) metodę, która na rzekomo 100% zagwarantuje mi, że właśnie od dzisiaj ludzie będą tańczyć tak, jak ja im zagram i będą spełniać moje zachcianki w mgnieniu oka.

Jeśli masz takie same odczucia – książka Dale Carnegie’ego jest dla Ciebie.

Ta niepozorna książeczka ma już tyle lat, a do dziś nie wymyślono niczego więcej. Sięgnęłam po niej z czystej ciekawości. No bo jakim cudem poradnik o tak marnym tytule i takim wieku może nadal bić rekordy popularności?

Ta książka jest w taki sposób autentyczna, w jaki nie może być żadna ze współczesnych pozycji. Wychodzi daleko poza własny nos autora (co w przypadku poradników coraz rzadziej się zdarza). I jako taka pozwala każdemu z nas-czytelników taką perspektywę osiągnąć.

Jest to jedna z niewielu pozycji, które piszą, co Ty możesz zmienić w sobie i jak zacząć działać, by osiągnąć cel, a nie jakich zmian oczekiwać w ludziach. Tym samym realizuje najważniejszą zasadę, która mówi, że świat można zmienić zaczynając od siebie (nigdy na odwrót).

Całość możesz zdobyć stąd

A ten cytat powiesiłam sobie na ścianie:

W dziewięciu przypadkach na dziesięć spór kończy się tym, że każda ze stron przekonana jest bardziej niż kiedykolwiek o swojej racji.


Podobne wpisy

  • Co to takiego efekt jo-jo w motywacji?Co to takiego efekt jo-jo w motywacji? Od jakiegoś czasu borykam się z niezwykle irytującym mnie problemem: za dużo chcę, zbyt wiele mam planów, a jeszcze więcej pomysłów. W efekcie chwytam się po trochę wszystkiego na raz i […]
  • Poczucie własnej wartości BrandenaPoczucie własnej wartości Brandena Książka, do której nie mogłam się przekonać przez kilka dobrych lat. Zachwycali się nią wszyscy znani mi studenci psychologii i socjologii, każdy z nich polecał - a ja mówiłam głośne i […]
  • Kim są emocjonalne wampiry?Kim są emocjonalne wampiry? Od pewnego czasu interesowałam się zagadnieniem wampirów emocjonalnych. Czasem zdarzają się takie osoby, które niemal wysysają z nas energię. Po kontakcie z kimś takim człowiek czuje […]
  • Książka do podróży i na prezent!Książka do podróży i na prezent! Do tej autorki mam 100% zaufania, jeśli chodzi o wybór książki do czytania podczas podróży (najlepiej dalekiej). Ostatnio wybrałam się wspaniałym PKP w 7-godzinną podróż i... byłam […]
Opublikowane czwartek, 11 Sierpień 2011 o godzinie 19:21 wpisano pod kategorie: psychologia (ogólnie), psychologia sukcesu. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz zostawic komentarz, lub wrocic na poczatek strony.

Skomentujesz?